Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Sob 16:51, 27 Wrz 2008    Temat postu:

Kiedy i przez jakie jednostki będzie realizowane działanie KL 6.2
Czy w woj. podkarpackim jedynie 4 jednostki mają się tym zajmować?
w29844
PostWysłany: Nie 17:19, 15 Cze 2008    Temat postu:

Z czego składa się, zgdonie z projektem unijnych regulacji, Program Operacyjny Kapitał Ludzki??
W25533
PostWysłany: Nie 16:58, 15 Cze 2008    Temat postu: KAPITAL LUDZKI

Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL) – program operacyjny służący realizacji Narodowej Strategi Spójności 2007-2013 opracowanej przez Rząd RP w celu wykorzystania nowych środków w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej przeznaczonych dla Polski na lata 2007-2013. Będzie on współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków krajowych. Głównym cel tego programu to wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki będzie można uzyskać dofinansowanie na przedsięwzięcia w sektorze rynku pracy, spójności społecznej, edukacji i szkoleń, administracji publicznej i organizacji pozarządowych oraz ochrony zdrowia.
jmałkiewicz31221
PostWysłany: Nie 14:49, 15 Cze 2008    Temat postu: szkolenia

OK
A czy prowadzone jest dokształcanie osób które już pracują w jakiejś dziedzinie i chciałyby podnieść swoje kwalifikacje?
magda31856
PostWysłany: Sob 21:18, 14 Cze 2008    Temat postu:

Należy także dodać, iż Europejski Fundusz Społeczny jest odpowiedzią na wypełnienie luk kompetencyjnych kadr polskich przedsiębiorstw. EFS to coś więcej niż tylko szkolenia, to przede wszystkim ogromna możliwość nawiązania ścisłej współpracy z Beneficjentem Ostatecznym (czyli osobą, instytucją lub grupą społeczną bezpośrednio korzystającą z wdrażanej pomocy) i poczucie, że realizacja projektu w wymierny sposób przyczynia się do wzrostu konkurencyjności biorących w nim udział przedsiębiorstw.
paulin666
PostWysłany: Sob 1:27, 14 Cze 2008    Temat postu:

Szkolenia w ramach europejskiego funduszu społecznego umożliwiają przekwalifikowanie się. Wsparcie w formie szkoleń służy rozwojowi sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia, warunków dla przedsiębiorczości, wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie
Edyta31225
PostWysłany: Pią 13:41, 13 Cze 2008    Temat postu: Kapitał ludzki

Uważam, że fundusze przeznaczone na edukację i kapitał ludzki mogą istotnie przyczynić się do przyspieszenia rozwoju Polski. Dlatego konieczna jest wieloletnia, zdecydowana polityka pro rozwojowa wobec oświaty, szkolnictwa wyższego i nauki. Musi być wsparta polityką inwestowania w badania i rozwój w szczególności poprzez rozwój efektywnych i ekonomicznie opłacalnych powiązań między nauką i gospodarką.
Jest to warunek awansu naszego kraju w rankingach innowacyjności. Cele będą mogły być osiągnięte jedynie wtedy, gdy Polska zharmonizuje swoje działania z polityką pro rozwojową Unii Europejskiej.
Uważamy, że dobra edukacja to najlepsza z możliwych inwestycji, którą można poczynić.
Mając na uwadze szereg uwarunkowań należy wzmocnić rolę i znaczenie uniwersytetów i uczelni wyższych, wspierać ich starania w zakresie pozyskiwania kadry naukowej oraz środków niezbędnych do rozwoju uczelni, powrócić do dobrze zorganizowanego, kierunkowego szkolnictwa zawodowego, związać system kształceń na poziomie szkoły średniej z konkretnymi potrzebami danego regionu.
malgorzata_nadolska
PostWysłany: Pią 1:06, 13 Cze 2008    Temat postu:

Zgodnie z projektem Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia, całość środków interwencji Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce na lata 2007-2013 będzie przeznaczona na Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W ramach tego Programu około 60% alokowanych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie realizowane przez regiony, zaś pozostałe około 40% środków będzie wdrażane sektorowo na poziomie centralnym przez odpowiednie resorty. Łączna wielkość środków finansowych zaangażowanych w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wyniesie około 14,43% całości środków przeznaczonych na realizację programów operacyjnych w latach 2007-2012. W ramach tej kwoty wielkość alokacji z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie ok. 9 707 176 000 Euro, a wkład krajowy stanowić będzie ok. 1 713 031 059 Euro.
ezajdek29853
PostWysłany: Czw 20:12, 12 Cze 2008    Temat postu:

Szkolenia takie organizowane sa przez rózne instytucje szkoleniowe, które wystepują w wiekszości miast. Szkolenia adresowane są do osób przede wszystki bezrobotnych, którzy chca zdobyc nowy zawód. Uczestnik uczestniczy w zajęciach szkoleniowych, często ma mozliwość odbycia stażu zawodowego, wsparcie psychologiczno-doradcze, a także otrzymuje materiały szkoleniowe i bezpłatne podręczniki,z których napewno skorzsta w przyszłości. Na zakończenie szkolenia osoba taka otrzymuje świadectwo ukonczenia kursu.
jmałkiewicz31221
PostWysłany: Czw 10:31, 12 Cze 2008    Temat postu: Szkolenia

A na jakich zasadach odbywają się takie szkolenia i gdzie się trzeba na nie zapisywać?
ezajdek29853
PostWysłany: Pon 14:50, 09 Cze 2008    Temat postu:

Uważam, że szkolenia są dobrą formą rozwoju dla każdej osoby. Dzięki takim szkoleniom osoby bezrobotne mogą zdobyć nowy zawód. Celem tego programu jest zwiększenie zatrudnienia poprzez przekwalifikowanie osób z tzw. obszarów wykluczenia społecznego i podniesienie poziomu wykształcenia społeczeństwa. W szkoleniach mogą brać udział osoby, które nie posiadają żadnych kwalifikacji, ale również osoby które zajmują wyższe stanowiska i pragną dalej się rozwijać, dlatego program ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
akluzow29020
PostWysłany: Pon 14:28, 09 Cze 2008    Temat postu:

Co sądzisz o szkoleniach w ramach europejskiego funduszu społecznego ?
Katarzynaz29072
PostWysłany: Czw 10:34, 05 Cze 2008    Temat postu:

MODEL KAPITAŁU LUDZKIEGO
(- jest to mode generujący kulturę organizacyjną opartą na lojalności, zaangażowaniu i współpracy. Pracownicy są zatem przyjmowani do pracy z myślą o długotrwałym ich zatrudnieniu. Organizacja troszczy się o ich rozwój (zarówno profesjonalny, jak i osobisty). Ludzie zwalniani są bardzo rzadko, a jeśli ktoś nie pracuje efektywnie, to przesuwany jest raczej na inne stanowiska pracy, aż znajdzie odpowiednie dla siebie zajęcie. Podejście do zarządzania kapitałem społecznym według modelu kapitału ludzkiego opiera się na założeniu, że człowiek z natury jest zdolny i skłonny do rozwoju. To rozwój, a nie konkurencja jest podstawowym bodźcem. Model kapitału ludzkiego jest kompatybilny ze strategią konkurencji poprzez markę. Poziom kosztów, konieczny dla utrzymania pozytywnego wizerunku na rynku, a więc wyróżnienia się, wysokiej jakości, powszechnej świadomości i uznania, jest znacznie wyższy niż w przypadku lidera kosztowego. Realizacja polityki personalnej zgodnie z modelem kapitału ludzkiego wymaga zatem dużych nakładów na kształcenie i rozwój, poprawę warunków pracy, zapewnienie pracownikom możliwości kariery zawodowej zgodnie z ich potrzebami itd. Koszty te równoważone są jednak przez korzyści, jakie daje skuteczna realizacja strategii konkurencji poprzez markę.
Sylwia29069
PostWysłany: Śro 18:26, 04 Cze 2008    Temat postu:

Program Operacyjny Kapitał Ludzki składa się z 10 Priorytetów, realizowanych równolegle na poziomie centralnym i regionalnym. Jednym z nich jest Priorytet Szkolnictwo wyższe i nauka.
CEL PRIORYTETU
Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia na poziomie wyższym i lepsze wykorzystanie potencjału szkolnictwa wyższego na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.
PROJEKTY
• Badania w obszarze funkcjonowania uczelni, efektywności i jakości kształcenia oraz dostosowania do potrzeb rynku pracy.
• Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia na poziomie wyższym poprzez:
 opracowanie modeli efektywnego zarządzania szkolnictwem wyższym,
 opracowanie nowoczesnych programów nauczania w szkolnictwie wyższym odpowiadających wymogom gospodarki opartej na wiedzy (w tym również programów do kształcenia na odległość),
 opracowanie standardów wzajemnej uznawalności decyzji akredytacyjnych w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.
• Dostosowanie podaży absolwentów kierunków studiów wyższych do potrzeb wzrostu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki poprzez zamawianie kształcenia na kierunkach studiów wyższych o znaczeniu kluczowym dla gospodarki (nauki matematyczno – przyrodnicze i techniczne),
• Realizacja programów rozwojowych uczelni, obejmujących m.in. rozszerzanie oferty i podnoszenie jakości kształcenia, wzmocnienie zdolności do zatrudnienia przyszłych absolwentów uczelni, współpracę uczelni z pracodawcami, jednostkami naukowymi oraz partnerami zagranicznymi, rozwój e-learningu jako formy kształcenia na poziomie wyższym oraz podnoszenie kwalifikacji kadry akademickiej w zakresie wynikającym z programu rozwoju uczelni,
• Podnoszenie kwalifikacji kadr w zakresie zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji wyników prac badawczych oraz przedsięwzięcia wzmacniające znaczenie osiągnięć naukowych w procesie kształcenia.
Na ten cel przeznaczono ponad 960 000 000 Euro
12ania12
PostWysłany: Śro 11:10, 04 Cze 2008    Temat postu:

Wadami tego modelu są czasochłonne i drogie szkolenia pracowników dostosowujące ich do pracy i podnoszące ich kwalifikacje. Brak nowych pomysłów, idei, spojrzenia na świat może wynikać z niewielkiej rotacji pracowników.
Model kapitału ludzkiego jest często powiązany ze strategią konkurencji przez markę (firma oferuje produkt znany ze swoich zalet, walorów, kojarzonych z marką).
Prowadzenie polityki personalnej wg modelu kapitału ludzkiego wiąże się z dużymi kosztami wynikającymi z nakładów na kształcenie pracowników, zapewnienie im możliwości kariery zawodowej itd. Jednakże ponoszone koszty są współmierne do korzyści wynikających z zastosowania strategii konkurencji przez markę. Firma, której przewagą konkurencyjną są niskie koszty, nie powinna stosować omawianej metody, bowiem mogłaby stracić swoją pozycję.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group