Forum www.krosnoroefs.fora.pl Strona Główna www.krosnoroefs.fora.pl
krosnoroefs
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CO TO JEST EFS ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.krosnoroefs.fora.pl Strona Główna -> Forum testowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w31680
Gość


PostWysłany: Sob 9:09, 14 Cze 2008    Temat postu: CO TO JEST EFS ?

CO TO JEST EFS ?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W16322
Gość


PostWysłany: Sob 9:13, 14 Cze 2008    Temat postu:

Europejski Fundusz Społeczny powstał w 1957 roku i był jednym z pierwszych w krajach Wspólnot Europejskich. Z biegiem lat nabierał coraz większego znaczenia w zmieniającej się sytuacji polityczno - gospodarczej Europy. Dziś jest jednym z największych funduszy strukturalnych Unii i jednym z najlepiej wykorzystywanych w Polsce.

EFS daje możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych osobom pracującym, pomaga bezrobotnym w znalezieniu pracy i podniesieniu ich kwalifikacji, przeciwdziała dyskryminacji zawodowej (np. kobiet, które chcą być aktywne zawodowo) oraz daje wsparcie przy poszukiwaniu zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne. Pomaga w pełni wykorzystać potencjał społeczny naszego kraju poprzez wzrost zatrudnienia, podnoszenie poziomu wykształcenia społeczeństwa oraz wsparcia dla budowy struktur administracyjnych państwa.

Przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego organizowane są szkolenia, warsztaty, poradnictwo zawodowe, szkolenia i pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, staże dla młodzieży oraz przygotowanie zawodowe dla osób bezrobotnych, a także spółdzielnie socjalne, Centra Integracji Społecznej.

Podejmowane w ramach EFS działania ukierunkowane są przede wszystkim na:
• wspieranie osób – poprzez edukację i szkolenia zawodowe, pomoc w zatrudnieniu, tworzenie miejsc pracy,
• wspieranie struktur i systemów – poprzez poprawę systemu edukacji i szkoleń, modernizowanie usług związanych z zatrudnieniem, integrowanie systemu kształcenia ze światem pracy, tworzenie systemów przewidywania zapotrzebowań na rynku pracy,
• zapewnienie dodatkowych środków – dla osób, które biorą udział w organizowanych programach, a które mają na utrzymaniu inne osoby, na rozwój dodatkowych umiejętności, umożliwienie dostępu do informacji o rynku pracy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w29027
Gość


PostWysłany: Sob 11:08, 14 Cze 2008    Temat postu:

Europejski Fundusz Społeczny (EFS) jest podstawowym narzędziem Unii Europejskiej ukierunkowanym na przeciwdziałanie bezrobociu oraz rozwój zasobów ludzkich. Działania finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego muszą wynikać z celów i priorytetów zawartych w dwóch podstawowych programach operacyjnych: Sektorowym Programie Operacyjnym Rozwoju Zasobów Ludzkich oraz Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
29039
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie

PostWysłany: Sob 13:29, 14 Cze 2008    Temat postu:

Europejski Fundusz Społeczny jest jednym z największych funduszy strukturalnych Unii i jednym z najlepiej wykorzystywanych w Polsce.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:27, 14 Cze 2008    Temat postu:

Europejski Fundusz Społeczny to jeden z funduszy strukturalnych Został utworzony w 1957 na mocy traktatów rzymskich i wszedł w życie w 1960. Jest pierwszym z zastosowanych we Wspólnocie instrumentów polityki strukturalnej.
Jego głównym celem jest walka z bezrobociem w krajach członkowskich. Pomoc, podobnie jak w przypadku pozostałych funduszy, koncentruje się na najbiedniejszych regionach. Środki finansowe tego funduszu są przeznaczane w szczególności na pomoc dla bezrobotnych oraz pracowników zagrożonych bezrobociem i dla ludzi młodych wkraczających na rynek pracy, na działania rozwijające potencjał kadrowy, integrację społeczną rynku pracy, która promuje wzrost poziomu zatrudnienia, a także równość szans mężczyzn i kobiet. Fundusz powinien w szczególności wspierać działania podejmowane w ramach realizacji Europejskiej Strategii Zatrudnienia oraz ogłaszanych corocznie Wytycznych w Sprawie Zatrudnienia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 7:56, 15 Cze 2008    Temat postu:

To jeden z największych funduszy strukturalnych. Pozyskanie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwia podnoszenie kwalifikacji kadr polskich przedsiębiorstw, przy jednocześnie niewielkich nakładach finansowych ponoszonych przez przedsiębiorstwa.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
auri
Gość


PostWysłany: Nie 8:00, 15 Cze 2008    Temat postu: efs

EFS - główne narzędzie przeciwdziałania bezrobociu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian_29057
Gość


PostWysłany: Nie 10:12, 15 Cze 2008    Temat postu: re

EFS jest to Europejski Fundusz Społeczny (EFS) – jeden z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. W Polsce współfinansuje projekty społeczne. Został utworzony w 1957 na mocy traktatów rzymskich i wszedł w życie w 1960.

W Polsce współfinansuje część sektorowych programów operacyjnych związanych z zatrudnieniem i sprawami socjalnymi tj. Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich (w całości) oraz Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (II Priorytet). EFS finansuje również projekty z zakresu inicjatywy wspólnotowej EQUAL.

W ramach funduszy strukturalnych Unii Europjeskiej przeznaczonych dla Polski na lata 2007-2013 z Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finasowany Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Początkiem 2007 roku w największych miastach Polski powołano Regionalne Ośrodki EFS, które mają ułatwić wdrażanie Europejskiego Funduszu Społeczego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Dudek 26012
Gość


PostWysłany: Nie 11:50, 15 Cze 2008    Temat postu: EFS

Europejski Fundusz Społeczny, EFS, Europejski Fundusz Socjalny, ang. European Social Fund – ESF, fr. Fonds social européen – FSE), jest pierwszym z zastosowanych we Wspólnocie instrumentów polityki strukturalnej. Został powołany do życia na podstawie art. 123 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Gospodarczą (1957). Fundusz działa od 1960 roku, a jego głównym celem jest kompensowanie i finansowanie skutków społecznych procesu integracyjnego. Skutkami takimi mogą być przede wszystkim bezrobocie spowodowane redukcjami zatrudnienia w pewnych branżach przemysłu bądź w pewnych regionach państw członkowskich Unii. Środki finansowe są przeznaczane na pomoc dla różnych regionów i grup społecznych w tym w szczególności dla pracowników zagrożonych bezrobociem długoterminowym oraz dla ludzi młodych (do 25 roku życia) wkraczających dopiero na rynek pracy.

Pomoc z Europejskiego Funduszu Społecznego jest realizowana poprzez: organizowanie szkoleń rozwijających umiejętności zawodowe (w tym praktyk i szkoleń wewnątrzzakładowych), przez co zwiększa się możliwości pracowników na rynku pracy, ulepszanie systemów powszechnego kształcenia oraz dostosowywanie ich do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy, kształcenie kadr, ekspertów i personelu dydaktycznego; wspieranie pośrednictwa pracy oraz organizacji zajmujących się doradztwem i informacją zawodową, wspieranie programów mających na celu tworzenie nowych miejsc pracy w tym zatrudnienia w małych i średnich przedsiębiorstwach, walkę z dyskryminacją zawodową w tym wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, wspieranie grup ludzi odrzuconych i defaworyzowanych przez społeczeństwo (np. bezdomnych i uzależnionych), pomoc techniczną, badania naukowe i promowanie nowych technologii.

Funduszem zarządza Komisja Europejska przy pomocy komitetu składającego się z przedstawicieli rządów, związków pracobiorców i pracodawców. Środki na jego funkcjonowanie pochodzą ze składek państw członkowskich, a całość jest częścią unijnej polityki budżetowej. Budżet Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi na lata 2000-2006 około 60 miliardów euro, co stanowi około 30 procent środków przeznaczonych na politykę strukturalną przez Unię Europejską na lata 2000-2006 (jest to razem prawie 195 miliardów euro).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.krosnoroefs.fora.pl Strona Główna -> Forum testowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin